norrlandspall.se använder så kallade cookies. En cookie innehåller ingen personinformation utan hjälper oss statistiskt genom att registrera antalet besök på sidan. I vissa fall använder vi även cookies för att komma ihåg dina inställningar så att du slipper ställa in dem vid varje besök.

Vad är Cookies?

Cookies kan liknas vid små avtryck. En speciell datafil, så kallad cookie, sparas ner på din dator när du besöker norrlandspall.se. Datafilen innehåller en mindre mängd information om vilka sidor webbläsaren du använder har besökt.

Är Cookies farliga?

Nej, cookies är inte farliga. Cookie-filerna består av vanlig text och kan inte innehålla exempelvis virus. Filerna är mycket små och vanliga webbläsare tillåter bara att en viss mängd cookies sparas vilket gör att det inte finns någon risk att datorminnet blir fullt.

Kan jag säga nej till Cookies?

Om du inte vill tillåta lagring av cookies på din dator kan du stänga av funktionen i din webbläsares inställningar. Väljer du att inte tillåta cookies kan dock funktionaliteten begränsas på vissa delar av norrlandspall.se, vilket innebär att sidorna inte alltid kommer att visas korrekt. Hur du stänger av cookie-hanteringen beror på vilken webbläsare du använder. Under ”Hjälp” eller motsvarande meny i webbläsaren på din dator kan du läsa mer om hur du gör för att aktivera/avaktivera cookies.

Kontakt

 

HUVUDKONTOR
UMEÅ
Täktvägen 12, 904 40 Röbäck
Tel: 020-27 00 00 | Fax: 090-13 80 00
info@norrlandspall.se

 

VD
Henrik Morén,
henrik.moren@norrlandspall.se

EKONOMI/ADMINISTRATION
ekonomi@norrlandspall.se
Annika Löfström, annika.lofstrom@norrlandspall.se
Marita Vincent, marita.vincent@norrlandspall.se
Kerstin Lundberg, kerstin.lundberg@norrlandspall.se

FÖRSÄLJNING
forsaljning@norrlandspall.se
Henrik Morén, henrik.moren@norrlandspall.se
Richard Persson, richard.persson@norrlandspall.se
Conrad Nyberg, conrad.nyberg@norrlandspall.se

INKÖP
inkop@norrlandspall.se
Ulrica Oppman, ulrica.oppman@norrlandspall.se
Susanne Sandberg, susanne.sandberg@norrlandspall.se
John Berggren, john.berggren@norrlandspall.se
Anna Kriström, anna.kristrom@norrlandspall.se
Marcus Olofsson, marcus.olofsson@norrlandspall.se

ARBETSMILJÖ
Niklas Palmlöf, niklas.palmlof@norrlandspall.se

PRODUKTION
Robert Skufca, robert.skufca@norrlandspall.se